Oyun Kuralları

Güncelleme:
 1. Saka2 veya https://www.saka2.com.tr adresi ve bu alandaki tüm sayfalar aşağıdaki maddelerde 'Oyun' veya 'Oyunumuz' olarak anılacaktır.
 2. Oyun içerisinde bir oyuncuya hakaret, argo veya küfür aktivitelerinden herhangi birine maruz bıraktığınız durumda aşağıda listelenen ban nedenleri doğrultusunda cezalandırılırsınız. Oyun dışı gerçekleşen hakaret, argo ve küfürlerde oyunumuz sorumlu değildir. (Not: Oyun dışı ticaret kategorisine konu olan durumlarda oyun dışında gerçekleşen kanıtlar değerlendirilebilir.)
 3. Hile ve bug kullanımlarında aşağıda listelenen ban nedenleri doğrultusunda cezalandırılırsınız.
 4. Her oyuncu kendi hesap bilgilerini gizli tutmakla yükümlüdür. Hesap bilgilerinin bir başkası tarafından bilinmesi ve erişilmesi durumunda oluşabilecek zarar ve ziyandan tarafınız sorumlu tutulacaktır.
 5. Bir hesabın sadece 1 sahibi olduğu kabul edilecektir ve bu hesabın kayıtlı olduğu mail adresi ve/veya telefon numarasına sahip kişi olarak değerlendirilecektir. Çoklu hesap kullanımlarından oluşabilecek zarar ve ziyandan tarafınız sorumlu tutulacaktır.
 6. Oyunumuzun resmi facebook sayfası https://www.facebook.com/cteyazilim adresindedir. Bu sayfa dışında etkinlik, çekiliş ve item kazanım yalanlarına itibar edip hesap bilgilerinizi 3. taraflar ile paylaşmanız durumunda oluşabilecek zarar ve ziyandan tarafınız sorumlu tutulacaktır.
 7. Hesap bilgilerinizi oyun sitemiz https://www.saka2.com.tr haricinde hiçbir yere hiçbir neden ile girmeyiniz ve paylaşmayınız. Güvenilirliğinden emin olmadığınız sitelerden ve kişilerden gelen dosya isteklerini kabul etmeyiniz. Bu hususların ihmal ve ihlalinden doğabilecek zarar ve ziyandan tarafınız sorumlu tutulacaktır.
 8. Oyun içerisinde gerçekleştirdiğiniz ticaret ve aktiviteler tarafınız sorumluluğundadır.
 9. Hiçbir oyun yetkilisi sizden şifre gibi hesap bilgilerinizi istemez. Bu bilgilerinizi saklamak ve korumak tarafınız sorumluluğundadır.
 10. Markette satılan ürünler hesaba özel olarak anlık oluşturulduğu için iadesi veya değişikliği yapılamamaktadır.
 11. Oyun içerisinde ya da şirketimiz bünyesinde yer alan hizmetlerde bulduğunuz bir açığı yönetime bildirmek yerine kendi faydanıza kullanmanız durumunda tarafınıza ait olduğu tespit edilen ve bundan faydalanan tüm hesaplar kapatılacaktır.
 12. Oyun içerisinde yer alan nesnenin veya karakterin karşılığı oyun dışında bir şey olduğunda (Örneğin; TL) hesabınız (size ait ya da bu aktiviteyle ilişiği olan tüm hesaplar) oyun dışı ticaret kategorisinden süresiz olarak kapatılacaktır.
 13. Her türlü oyun dışı ticaret teklifi, teşebbüsü ticaret henüz gerçekleşmemiş olsa dahi oyun dışı ticaret kapsamında değerlendirilecektir. Bu kuralın ihlalinden doğabilecek durumlardan tarafınız sorumlu tutulacaktır.
 14. Marketten satın alınan nesneler (karakter, item veya diğer tüm nesneler) yalnızca satın alan tarafından kullanılması üzerine satın alım yapılan hesaba teslim edilir. Bu nesneler yalnızca oyun içi nesneler karşılığında devir edilebilir. Aksinden doğabilecek durumlarda oyun dışı ticaret kategorisi kapsamında işlem uygulanacaktır.
 15. Oyunumuz üzerinden maddi kazanç sağlayan, çıkar veya ticaret aracı olarak kullanan ve buna teşebbüste bulunan hesaplar kalıcı olarak kapatılacaktır.
 16. Oyunu, oyunun adını veya şirketimizi kötüleyici söylem ve aktivitelerde bulunmanız durumunda hesaplarınız kapatılır.
 17. Şirketimize ait olmayan oyunların adını reklam yapmak amacıyla oyunlarımızda kullanmanız durumunda hesaplarınız kapatılacaktır. Şirketimize ait olmayan 3. taraf oyunlar ile nesne takasında bulunulması yasaklanmıştır. Bu maddenin ihlalinde oyun dışı ticaret kapsamında işlem uygulanacaktır.
 18. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı her türlü söylem ve aktivite oyunumuzda yasaklanmıştır. Bu maddenin ihlali halinde hesaplarınız -gerekçe göstermeksizin- kapatılacaktır.
 19. Oyun yönetimi oyun verilerini incelemek maksadıyla ihlal yaptığı tespit edilen hesapları video veya fotoğraf kanıtı iletmeksizin kapatabilir. Hesap sahibi bu duruma itiraz edemez.
 20. Oyuncu, oyunumuz ile ilgili tüm platformlara sağladığı verilerin kabul ve taahhüt eder. Kaydetmiş olduğu verilerden doğabilecek her türlü zarar ve ziyandan oyuncu sorumlu tutulacaktır.
 21. Oyuna kayıt olan herkes bu sayfada yayınlanan kuralları okumuş, kabul etmiş ve bu kurallara uyacağını taahhüt etmiş kabul edilecektir.
 22. Bu kurallara uymayan oyuncuların oyunumuzdan sağladığı hizmetler tek taraflı fesih edilir. Kurallara uymadığı sebebiyle oyunumuzdan geçici veya kalıcı olarak yasaklanan hesap sahipleri geçmiş satın alımlarından dolayı hak iddia edemez, iade talep edemez.
 23. Şirketimiz, oyun kurallarını sitede yayınlamak suretiyle haber vermeksizin güncelleme hakkını saklı tutar.

Ban Neden ve Süreleri

Basit Hakaret 12 Saat Hakaret içeren basit söylemler
Argo & Basit Küfür 1. Ban 5 Gün Argo ve basit kısaltılmış küfürler
Argo & Basit Küfür 2. Ban 10 Gün
Argo & Basit Küfür 3. Ban 15 Gün
Küfür 1. Ban 15 Gün Sövme, ailevi küfür benzeri söylemler
Küfür 2. Ban 30 Gün
Küfür 3. Ban 5 Yıl
Basit Hile & Bug & Bot 10 Gün Sura el bugu vb.
Hile 1. Ban 180 Gün
Hile 2. Ban 1 Yıl
Hile 3. Ban 5 Yıl
Oyun Dışı Ticaret Süresiz Block
Reklam Süresiz Block
Yöneticiye Hakaret Süresiz Block
Oyun Düzeni Bozmak 10 Gün Gerekli görüldüğünde süresiz şekilde oyundan uzaklaştırılabilirsiniz.
Dini & Milli Değerlere Hakaret Süresiz Block
Kadın Oyunculara Sarkıntılık & Oyuncu ve Aile Bireylerine İfşa 1. Ban 20 Gün
Kadın Oyunculara Sarkıntılık & Oyuncu ve Aile Bireylerine İfşa 2. Ban Süresiz Block